Bezpieczna podróż samochodem

30.09.14r. Bezpieczna podróż samochodem

Jestem już za połową ciąży, a w mojej głowie cały czas pojawiają się scenariusze kolejnych sytuacji, które zagrażają życiu mojego nienarodzonego Maleństwa.

Dużo jeżdżę autem, a samochód to miejsce, w którym łatwo można narazić swoje dziecko na niebezpieczeństwo. W przypadku nagłego hamowania lub kolizji, może dojść do uderzenia brzucha i dziecka. Żeby tego uniknąć zaczęłam używać adaptera do pasów bezpieczeństwa BeSafe.

Adapter BeSafe daje odpowiednią ochronę matce jak i jej nienarodzonemu dziecku, odpowiednią ochronę przy zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dzięki adapterowi BeSafe pas biodrowy przebiega poniżej nienarodzonego dziecka. Adapter BeSafe powinien być stosowany już od 2 miesiąca ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku nagłego hamowania lub wypadku samochodowego. Poza tym używając go, jedzie się wygodnie, gdyż pasy bezpieczeństwa nie opinają brzucha.

Prawidłowe umieszczenie jest bardzo ważne dla ochrony zarówno matki jak i nienarodzonego dziecka. Daje pewność, że pas biodrowy nie będzie uciskał podbrzusza, oraz że matka nie będzie „nurkować” czyli ześlizgiwać się pod pasem biodrowym do przodu podczas zderzenia czołowego.
Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe Preagnant iZi Fix nie wpływa negatywnie na podstawowe funkcje 3-punktowego pasa bezpieczeństwa, ale pomaga w ustawieniu pasa biodrowego tak, aby zawsze znajdował się we właściwym położeniu. Adapter zapobiega wywieraniu przez pas niekorzystnego wpływu na podbrzusze.

Dziś już nie wyobrażam sobie podróży autem bez adaptera BeSafe. Niestety wiele ciężarnych kobiet nie ma pojęcia o istnieniu tego produktu chroniącego życie ich nienarodzonych dzieci :(. 

A jeszcze tak na marginesie, od kogoś usłyszam, że adapter BeSafe nadaje się tylko do jazdy w spodniach. To nieprawda. Zerknijcie na moje zdjęcie - mam na sobie sukienkę i bez problemu zapięłam adapter... ;) 

ciąża,bezpieczne podróżowanie,aktywność w ciąży,BeSafe

KOMENTARZE: (5)

19.01.2015 | Katarzyna Bizowska, Siedlce

Ja również jeździłam z adapterem BeSafe. Nie odczułam żadnego dyskomfortu związanego z używaniem jego. Polecam każdej ciężarnej mamusi.

20.01.2015 | marzena kawa myslowice

Ją osobiście nie.posiadam adaptera ale nie wyobrazam sobie jeździć bez pasów. Czy to z tylu czy przodu zapinam. Niektórzy.mówią a po co.. Przecież nie musisz... Dbajmy o swoje i cudze życie. Zapinajmy pasy

20.01.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

jeździłam choc nasz głupi przepis w Polsce mówi że nie trzeba jeździć... tak,,, napewno dochodzi do wypadku i ty jecisz z brzuchem..

10.03.2015 | Maryś, ktoś ci coś naopowiadał, że taki potok tłumaczeń tu usekutczniłaś? Niepotrzebnie, wszak Ci co maja wiedzieć, wiedzą, że jesteś fantastyczną matką jednego bobasa, a już niebawem dwf3jki. Jestem pewna, że drugie bobo dostanie od Ciebie idealną porcję

Maryś, ktoś ci coś naopowiadał, że taki potok tłumaczeń tu usekutczniłaś? Niepotrzebnie, wszak Ci co maja wiedzieć, wiedzą, że jesteś fantastyczną matką jednego bobasa, a już niebawem dwf3jki. Jestem pewna, że drugie bobo dostanie od Ciebie idealną porcję miłości, z resztą Ty sama już to wiesz, więc co Ci będę gadać.Co do głupiej krowy, to nie chodzisz już do naszej ukochanej dr Czupryńskiej? No i kiedy w końcu będzie wiadomo co się z Ciebie wykluje? Pozdrawiam gorącoTwoja wierna czytelniczka

14.06.2016 | Paulina

Dziękuję Ci za ten artykuł, godzinami wertowalam Internet. Niestety do dziś nie zetknelam się z taka informacja, jak ta. Wracam do Polski, mamy do przejechania ponad 1000km, niestety nie bede miała dostosowanego fotela pasażera do jazdy, jest to na stale zamontowany fotel bez mozliwosci regulowania. Boje się. Na pewno zakupimy adapter pasów bezpieczeństwa BeSafe.

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi