Cztery miesiące za nami :)

01.05.15r. Cztery miesiące za nami :)

Czas płynie naprawdę szybko. Jeszcze przed chwilą chodziłam z brzuszkiem, a dziś Bezpieczny Maluszek kończy już cztery miesiące :). Staram się cieszyć każdą chwilą spędzoną z dzieckiem, bo nawet się nie obejrzę, a będę z powrotem w pracy a młody w przedszkolu...

Bezpieczny Maluszek jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Często się uśmiecha, a rozbawiony głośno śmieje i wydaje okrzyki radości. W odpowiedzi na słowa głośno gaworzy. Zdarzyło mu się kilka razy wyartykułować ″ma-ma″ :).

Uwielbia wygłupy. Siostry robiące nad nim głupie miny, albo wyskakujące z ″a kuku!″ potrafią go tak rozbawić, że aż piszczy z zachwytu. Nagrany z uwagą przysłuchuje się swojemu głosowi. Uśmiecha się do roześmianych twarzy na wielkoformatowych zdjęciach.

Dotyka wszystkiego co jest w zasięgu jego rączek. Co się da ciągnie do buzi i próbuje gryźć i ssać. Ślini się na potęgę.

Zachowuje się jak mały akrobata - mostki są już tak wysokie, że Bezpieczny Maluszek czasami ogląda świat do góry nogami... Nóżki i pupa często wędrują do góry, tak jakby Młody chciał zrobić świecę. 

Bardzo lubi oglądać świat z perspektywy leżenia na brzuszku. Leżąc na plecach rotuje tułów na boki.

Bezpieczny Maluszek popisuje się też umięjętnościami wokalnymi - od okoła tygodnia zasypiając sam sobie nuci kołysanki, a niezadowolony głośno piszczy ;)

niemowlę,zabawa,rozwój,Markusia

KOMENTARZE: (9)

01.05.2015 | Marta, Wa-wa

Oj tak czas płynie szybko, właśnie taka refleksja naszła mnie dziś na spacerze jak pchają wózek. U nas za 2 dni suknie 6 miesięcy. Dużo zdrówka!

01.05.2015 | Marta, Wa-wa

P.S. Nienawidzę słownika w komórce i tych powyższych pomyłek językowych :-)

02.05.2015 | monia sosnowiec

nowy rok,nowe mozliwosci i nauka wszystkiego od poczatku... dziecko jest najlepsza miarą czasu. jiestety ten czas za szybko ucieka

02.05.2015 | Agnieszka Niedziółka, Olsztyn

To prawda, czas leci jak szalony...u nas maluszek ma już 4 m-ce 1t,1d i nawet nie wiem kiedy to zleciało.

03.05.2015 | Ola Bursy, Gliwice

u nas też nie wiem, kiedy zleciało nasze 6 m-cy z synkiem... zdecydowanie za szybko leci czas i dzieci za szybko rosną :P

03.05.2015 | mamusia bartusia

za szybko czas ucieka, niby fajnie bo szybko się rozwija i zaskakuje nowymi umiejętnościami ale już nie jest takim okruszkiem :( mój już 5 i pół msc

04.05.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

Nooo my wiemy po soboe za 6 dni Lena konczy 5 miesiecy a jeszcze nie dawno pierwszy raz slyszalam jej placz. Czas nieubłagalnie leci. Nasza tez sie chichra od pol tyg chwyta stopy:-)chichra sie.smieje do swojego odbicia :-)

05.05.2015 | Ewa Łysek

Nie stety czas ucieka szybko. Ja nie tak dawno robiłam test ciążowy a teraz ledwo się poruszam i odliczam dni :)

09.06.2015 | Mamusia Kacia

poczatki najgorsze myslimy sobie ile to miesiecy minie zanim dziecko nasze usiadzie zacznie raczkowac potem biegac a co sie okazuje bardzo szybko ten czas leci :)

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi