Siedmiogodzinny spacerek

24.04.15r. Siedmiogodzinny spacerek

Dziś było naprawdę cudownie :) Las pachniał latem... Ptaki śpiewały piękniej niż zazwyczaj... Słoneczko ciepłymi promykami pieściło nasze twarze... Aż szkoda było wracać do domu...

Na świeżym powietrzu spędziliśmy ponad siedem godzin i przeszliśmy aż dwadzieścia jeden kilometrów (!). Spacer był „rozłożony na raty”, więc nawet tego nie odczuliśmy :). Dziś pobiliśmy też rekord karmienia na dworze - aż cztery razy musiałam wyciągać cycusia... 

Pierwsze dwie godziny spacerowałam sama z Bezpiecznym Maluszkiem, a na kolejnych pięć dołączyły do nas moje starsze córki. Młody był tak rozradowany obecnością sióstr, że prawie wcale nie chciał spać. W sumie to dziś zaliczył tylko dwie krótkie drzemki, więc mam nadzieję, że w nocy da nam pospać :)))). Obym się nie przeliczyła ;).

 niemowlę,laktacja,Mima,wózek,spacery,Markusia

KOMENTARZE: (14)

24.04.2015 | Katarzyna Sajewicz, Siedlce

Faktycznie dzisiaj był piękny dzień :) Niestety chorujemy na zapalenie oskrzeli, ale krótki spacer również zaliczyliśmy.

24.04.2015 | Marta, Wa-wa

O matko i córko, ja dzisiaj padłam po 2 godzinach na słońcu ( a teraz swędzi mnie lekko spieczony dekolt)....

25.04.2015 | Marta Niemczycka

A ja mam takie pytanie. Czy Pani już wozi maluszka w spacerówce? Zdjęcia są malutkie, a ja nie widziałam na żywo Mimy. O ile dobrze wywnioskowałam ze zdjęć w internecie, w tym wózku jest siedzisko kubełkowe? W naszym Buga również jest takie i zastanawiam się czy już mogę wozić synka w spacerówce, gdyż w gondoli zaczyna mu się nudzić i spacery często kończymy w Manduce ;)

25.04.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Zdarzyło mi się już dwa razy wyjść z młodym w spacerówce, oczywiście ustawionej w pozycji na płasko. W sumie dziecko leży tak samo płasko jak w gondoli, ale dużo więcej widzi :). Bezpieczny Maluszek ostatnio bardzo marudził w gondoli, bo widział tylko niebo... Dla mnie to lepsze rozwiązanie niż wkładanie do gondoli poduszek.

25.04.2015 | Marta Niemczycka

Mamy ten sam problem. Maluchowi zwyczajnie nudzi się ciągłe oglądanie nieba lub wierzchołków drzew. Ale zastanawiam się czy spacerówka, nawet w pozycji leżącej nie wymusza, niepoprawnej, zgiętej postawy. W Bugaboo jest jeszcze ten problem, że \"przebudowanie\" gondoli na spacerówkę, to jest masa zachodu. W Mimie chyba tego problemu nie ma :)

25.04.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

W Mimie zmiana siedziska zajmuje około 30 sekund ;) Nie wiem jak wygląda siedzisko w Buga, ale w Mimie plecki w pozycji leżącej są ułożone zupełnie płasko, tak jak w gondoli. Jedynie nóżki są uniesione wyżej. Skorupa wózka jest zaokrąglona tylko na zewnątrz. Tak jak pisałam wcześniej wolę takie rozwiązanie niż męczenie kręgosłupa podkładaniem poduszek. Znajomy fizjoterapeuta powiedział, że pozycja dziecka w rozłożonym siedzisku Mimy jest dla dziecka naturalna, więc nie mam obaw o zdrowie Maluszka. Aczkolwiek póki co nasze jazdy w nowym siedzisku były tylko testowe a na „spane” spacery jeździmy w gondoli.

25.04.2015 | Marta Niemczycka

Bardzo dziękuję za odpowiedź. I przepraszam, że tak nudzę, ale nasze maluszki są prawie w tym samym wieku- prawie, bo mój z końca grudnia, jest rocznikowo starszy, o rok :( Jest Pani dla mnie \"bazą informacji\". Pozdrawiam serdecznie :)

25.04.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Na stałe nie przekładałabym jeszcze dziecka do spacerówki, ale na pojedynczych spacerach, kiedy wiemy, że dziecko nie będzie spało warto pokazać mu coś więcej niż niebo i czubki drzew. Moja młodsza córka jest z grudnia, a teraz udało mi się wytrwać w dwupaku do stycznia ;). I tylko proszę nie mówić do mnie per pani, bo strasznie mnie to postarza :P

28.04.2015 | Magdalena Staniucha, Hecznarowice

To my 4 godzinki albo 3 potem mleczko i jeszcze na 1.30:-)

28.04.2015 | monia sosnowiec

to jest duza zaleta kubełkowych siedzeń, mamo BM a czym smarujesz maluszka żeby ochronić go przed slońcem?

29.04.2015 | Ola Bursy, Gliwice

my też ostatnio na dworze spędzamy dużo więcej czasu... karmienia na powietrzu to sama przyjemność i dla mnie i dla Malucha :)

29.04.2015 | Mama Bezpiecznego Malucha - Bezpieczna Mama ;)

Póki co smarujemy się Dzidziusiem :)

29.04.2015 | Ewa Łysek

Pogoda idealna na takie spacerki. Sama się doczekać nie mogę kiedy też tak będę spacerować :)

30.04.2015 | Agnieszka Niedziółka, Olsztyn

My też lubimy długie spacerki, chociaż mój synuś ma ponad 4 m-ce to jest już coraz ciekawszy świata i musimy w końcu przesiąść się na spacerówkę :)

Polecamy
Najnowsze wpisy
Archiwum
Tagi